Detektivní agentura převzala na základě plné moci pátrání po nákladních automobilech, jako předmětech leasingu. Zadavatelem byl majitel leasingové společnosti. Prioritou bylo nalezení jednatele společnosti, která předměty leasingu – 5 nákladních automobilů v hodnotě cca 5 500 000 Kč, odebrala.

Leasingové společnosti byla způsobena škoda po odečtení akontace cca 4 000 000 Kč.

Majitel leasingové společnosti nebyl schopen se vlastními silami několik měsíců dostat do kontaktu s jednatelem vystupujícím za odběratele. Bylo nutné vyslechnout osoby z okolí jednatele odběratele, jeho příbuzné a zjistit jeho známé a následně stanovit vhodný postup pro zjištění místa pobytu.

Jednalo se o lokalitu Brna, Jihlavy a okolí, proto bylo pátrání poměrně náročné. Při pátrání se dostavil úspěch a hledanou osobu se podařilo najít a zajistit její schůzku s majitelem leasingové společnosti.

Dalším krokem bylo dohledání nákladních automobilů. Jednatel odběratele nespolupracoval v navrácení vozidel a navíc bylo v průběhu šetření zjištěno, že dotyčný má na takovémto „nakupování“ založenu živnost a jeho jednání poškodilo víc společností a jednotlivců. Následně byla záležitost řešena trestním oznámením.

Záležitost následně řešil Krajský soud v Brně. 

Přečíst si o tom můžete v Brněnském deníku: Leasingový podvodník chtěl zmizet.