Články

 • Pérez-Melara, aneb jak si vydělat 50 000 USD

  Ne samozřejmě, Carlose Enriquea Péreze-Melaru napodobovat nedoporučuji, ale pokud by jste jej někde viděli, FBI za něj nabízí pěknou odměnu. Přesněji za informace vedoucí k jeho dopadení.

 • Pátrání po předmětech leasingu

  Agentura převzala na základě plné moci pátrání po nákladních automobilech, jako předmětech leasingu. Zadavatelem byl majitel leasingové společnosti. Prioritou bylo nalezení jednatele společnosti, která předměty leasingu - 5 nákladních automobilů v hodnotě cca 5 500 000 Kč, odebrala. Leasingové společnosti byla způsobena škoda po odečtení akontace cca 4 000 000 Kč. Majitel leasingové společnosti nebyl schopen se vlastními silami několik měsíců dostat do kontaktu s jednatelem vystupujícím za odběratele.

 • Realitní agentura

  Agentura převzala případ realitní společnosti, která byla oslovena majitelem konkurenční realitní agentury. Tento nabídl našemu klientovi spolupráci na základě sdílených údajů o klientech. Detektivní agentura byla požádána o prověrku tohoto člověka a jeho společnosti. Z provedené prověrky vyplynulo, že dotyčný byl již soudně trestaný pro podvody a rozsáhlou hospodářskou trestnou činnost. Následně bylo zjištěno, že společnost je vedena na jeho manželku a obdobnou nabídku dostaly i jiné realitní agentury.

 • Pátrání po ukradeném kamionu

  Autodopravce zadal agentuře pátrání po zcizeném kamionu značky Liaz. Prioritou bylo nalezení nákladu v hodnotě 800 00 Kč, na který se nevztahovalo pojištění. Případ agentura převzala týden po krádeži. Bylo nutné vyslechnout řidiče, autodopravce a stanovit vhodný postup. Vozidlo bylo ukradeno v lokalitě Prahy, pátrání bylo tedy poměrně náročné. Byl zvolen postup informování všech potencionálních odběratelů nákladu. Po dvou dnech agentura ve spolupráci s policií náklad zajistila a předala autodopravci.

 • Potravinářská společnost

  Výrobní ředitel potravinářské společnosti získal podezření na krádeže zboží společnosti na základě rozdílných vstupních a výstupních množství u surovin a zboží v rámci uzavřeného areálu.

 • Pozor na společníky

  Detektivní agentura převzala případ, kde bylo podezření na to, že jeden ze společníků, který byl shodou okolností pověřen vedením obchodní a prodejní sítě, v rámci prodejů, okrádá společnost o značné částky.

 • Společnost zabývající se výrobou a distribucí lepidel

  Společnost zabývající se výrobou a distribucí lepidel měla dlouhodobé problémy s odbytem výrobků. Majitel společnosti měl podezření, že příčinou těchto problémů bude jeden z bývalých zaměstnanců.

  Po provedeném šetření agentura prokázala, že zmíněný zaměstnanec si odnesl kompletní databáze odběratelů i dodavatelů, zcizil receptury na výrobu lepidel a tyto údaje zneužil ke startu vlastní firmy.

 • Společnost zabývající se výrobou nábytku na zakázku

  Vedení společnosti zabývající se výrobou nábytku na zakázku obdrželo anonymní dopisy upozorňující na rozsáhlé krádeže ve firmě.